АТЛЕТИК БИЛБАО – ПАНАТИНАЙКОС

Атлетик Билбао е домакин на Панатинайкос в мач реванш от плейофите на Лига Европа. Двубоят е на 24 август, четвъртък, от 21:45 ч. наше време на стадион „Сан Мамес“.
Атлетик Билбао направи невероятно завръщане в Атина миналата седмица, за да увеличи значително шансовете си за класиране в групите на Лига Европа. След само 22 минути от начало на срещата баските изоставаха с 0:2 и феновете на гръцкия тим бяха полудели от радост, но Панатинайкос се срина след почивката и Атлетик Билбао в крайна сметка спечели с 3:2. След този чудесен резултат, Атлетик направи равенство у дома срещу Хетафе на старта на „Ла Лига“ през уикенда, но те ще бъдат уверени, че ще се върнат на победния път в четвъртък и ще преминат успешно през плейофите на Лига Европа.
Домакините имаха трудни времена в началото на 21-ви век, но сега са редовен участник в европейските клбуни турнири като се класираха за груповата фаза на Лига Европа в седем от последните девет сезона, а през 2011/12 достигнаха до финала в турнира. Добрите резултати на тима се дължат най-вече благодарение на отличната им форма у дома. Баските са спечелили десет от последните си 13 мача в Лига Европа на собствен терен като загубиха само веднъж в този процес.
Атлетик Билбао са отбелязали цели 31 гола в тези 13 мача като запазиха пет сухи мрежи и това е предпоставка за доста попадения в реванша с Панатинайкос. В осем от последните 11 мача на тима в турнира на „Сан Мамес“ е имало поне три гола, включително всеки от последните четири. Панатинайкос пък спечелиха само три от последните си 16 мача навън в Лига Европа, като загубиха девет от тях. Половината от тези срещи завършиха с поне три гола и като се има предвид, че Атлетик Билбао е бележи доста попадения като домакин, то очакваме резултатен сблъсък в четвъртък вечер.