УНГАРИЯ – ПОРТУГАЛИЯ

Унгария посреща Португалия в мач от осмия кръг на група „Б“ на световните квалификации в зона Европа. Мачът ще се играе от 21:45 часа българско време в Будапеща.
Унгария най-после зарадва феновете си с победа, когато победи Латвия с 3:1 в четвъртък и събра актив от 10 точки на третата позиция. Тяхното изоставане от втория Португалия обаче е осем точки и само чудо може да ги класира на тази позиция. Унгария има 3 победи, 1 равенство и 3 загуби от началото на квалификациите като загубата от Андора през юни просто сведе до минимум шансовете за класиране на страната на Мондиал 2018. Унгария спечели четири от последните пет световни квалификации на собствен терен, но тези победи бяха срещу Андора, Латвия и Естония. Те загубиха от Швейцария с 2:3 у дома в този квалификационен цикъл, а Португалия ще пристигне в Будапеща в търсене на задължителни три точки.
Португалците разбира Фарьорски острови с 5:1 в четвъртък вечер като звездата на тима Кристиано Роналдо се отчете с хеттрик. Португалия обаче продължава да изостава от Швейцария, която е на първо място с три точки преднина. Може би битката за първото място ще се реши в последния кръг, когато „селесао“ посрещат щвейцарците. Португалия това лято участва на турнира за Купата на Конфедерациите, където отпадна на полуфинал от Чили след дузпи. Те спечелиха малкия финал за трето място срещу Мексико с 2:1 след продължение. В тима настроението със сигурност е добро след спечелването на Евро 2016 и те ще бъдат уверени в шансовете си за класиране на Мондиал 2018.
Португалия спечели с 3:0 срещу Унгария в първата среща като на почивката те имаха аванс от два гола. Очакваме отново португалският тим да вземе преднина до полувремето срещу своя съперник и да спечели трите точки, тъй като е доста по-класният отбор и се намират в отлична форма.