МИЛАН – КАЛЯРИ

Милан посреща Каляри в мач от втория кръг на италианската Серия „А“. Двубоят е на 27 август, неделя, от 21:45 ч. българско време на „Сан Сиро“.

В средата на седмицата тимът на Милан регистрира втори успех над македонския Шкендия като този път ги победи само с 1:0 като гост в реванша и с общ резултат 7:0 се класира за груповата фаза на Лига Европа. „Росонерите“ бяха без някои от титулярите си като Донарума, Кеси и Борини получиха почивка. Милан е лидер в Серия „А“ след първия кръг, след като стартира ударно новия сезон с успех с 3:0 над Кротоне като гост. Сега те ще преследват нови три точки срещу Каляри. Тимът на Винченцо Монтела има четири победи от четири официални мача от началото на сезона като не е допуснал нито един гол. Милан даде заявка за много силна кампания, както се и очакваше.

Гостите от Каляри загубиха визитата си на Ювентус с 0:3 в първия кръг. Тимът има много труден старт на сезон 2017/18 като в първите си два мача програмата го изправи срещу основните претенденти за титлата и то на техен терен. Малцина очакват Каляри да си тръгне с нещо от „Сан Сиро“. Те победиха Милан с 2:1 в края на миналия сезон, но на практика сега ще се изправят срещу съвсем друг отбор. През лятото тимът се раздели с доста играчи, сред които Бориело, Дел Фабро, Исла и Муру, чиято липса в състава оказва не малко влияние.

Каляри е в серия от четири мача като гост, в които е допуснал 14 попадения. Тимът не запази нито веднъж суха мрежа в своите гостувания през миналия сезон. Каляри ще има много трудни минути на „Сан Сиро“ в първото домакинство на Милан в Калчото този сезон и  очакваме „росонерите“ да продължат победния си ход като спечелят този двубой с два или повече гола разлика.

Прогноза: Милан -1.5 азиатски хендикап