СЕПТЕМВРИ – БЕРОЕ

Септември София е домакин на Берое в последен мач от шестия кръг на Първа професионална лига. Двубоят е тази вечер от 20:30 часа на националния стадион „Васил Левски“.
В тази среща гостите от Стара Загора са фаворит да спечелят трите точки, което не е изненадващо предвид доброто им представяне от началото на сезона. Тимът на Александър Томаш е непобеден в шампионата с една победа и четири равенства като в последните си два мача демонстрира много добра игра. От друга страна, отборът на Септември се намира на предпоследното 13-то място с актив от три точки.
Домакините имат една победа и три загуби от началото на сезона като са с мач по-малко от своите съперници. Тимът на Димитър Васев записа единствения си успех като гост на Пирин с 1:0 във втория кръг. След това те загубиха от Славия с 0:2, а мачът им с Ботев от четвъртия кръг бе отложен. В миналия кръг Септември загуби с 0:1 от ЦСКА-София и остави добри впечатления с играта си в защита, но в отбора трябва да се работи много, за да запази мястото си в елита.
Отборът на Берое се смъкна до седмо място във временното класиране след мачовете в събота от Първа лига и ще се стреми да се върне в Топ 6 с успех в София. Единственият успех на заралии е именно в столицата, след като те победиха Славия с 4:1 в четвъртия кръг. Миналия уикенд Берое изигра силен мач у дома срещу Ботев Пловдив, но стигна само до равенство 1:1. Със съмнения за контузия от тази среща бе халфът Карлос Охене, но през седмицата той тренира наравно със своите съотборници и ще бъде почти сигурно в състава срещу Септември.
С привличането на Мартин Камбуров Берое стана още по-силен. Нападателят дебютира срещу Ботев, след като влезе от пейката, но сега очакваме да бъде титуляр. Той трябва да реши проблемите на тима в предни позиции и очакваме „зелено-белите“ да спечелят тази среща.