НАНТ – ЛИОН

В един от най-интересните двубои от четвъртия кръг на френската „Лига 1“ се изправят един срещу друг отборите на Нант и Лион. Двубоят е на 26 август, събота, от 18:15 ч. на „Стад де ла Божуар“.

Клаудио Раниери не стартира по най-добрия начин престоя си в Нант след две поредни загуби в началото на сезона, но в миналия кръг „канарчетата“ надиграха Троа с 1:0 като гост. Така тимът спечели първи точки и се намира на 15-та позиция. В първото си домакинство за сезона отборът на Нант загуби с 0:1 от Марсилия. Кладуио Раниери има доста проблеми в своя състав, след като Качаниклич, Каебме и Диего Карлос са контузени, а Лукаш Лима е наказан. Все пак тимът на Нант ще се опита да затрудни отбора на Олимпик Лион, който е в добра форма.

Гостите от Лион се намират на четвърта позиция във временното класиране. Те нямат загуба от началото на сезона като записаха две победи и едно равенство. След двата успеха в началото на кампанията срещу Страсбург (4:0) и Рен (2:1), в миналия кръг съставът на Лион направи 3:3 у дома срещу Бордо. Това бе доста луд мач, в който възпитаниците на Бруно Женесио изпуснаха победата. Те от 36-ата минута играха с човек по-малко, но почти до самия край на мача имаха аванс от 3:1. Бордо обаче вкара два гола след 88-ата минута и така се добра до точката и феновете на „хлапетата“ напуснаха „Парк Олимпик Лионе“ разочаровани.

Наказаният Сержи Дардер пропуска визитата на Нант, но и без него Лион ще търси трите точки. Те демонстрират добър футбол през новия сезон и с футболисти като Депай, Траоре и Фекир – много силни играчи в офанзивен план, очакваме гостите да запишат успех в предстоящата среща в събота на „Стад де ла Божуар“.