КЬОЛН – ХАМБУРГЕР

Кьолн посреща Хамбургер в мач от втория кръг на „Първа Бундеслига“. Двубоят е тази вечер 25 август, петък, от 21:30 часа на стадион „Райненергищадион“.

След няколко доста странни преговори за траснфер през лятото, голмайсторът на Кьолн Антъни Модесте (25 гола) бе трансфериран в китайския клуб Тианджин Куанджиан. Това бе голяма загуба за „козлите“ преди началото на сезона. Те допуснаха поражение  срещу Борусия Монхенгладбах с 0:1 като гост в първия кръг. И сега ще се стремят да си върнат формата от миналия сезон, когато финишираха на пета позиция. Някои биха казали, че няма по-добра възможност за успех от тази, в която възпитаниците на Питър Стоугер трябва да се изправят срещу Хамбургер. Тимът от Северна Германия бе вторият най-слаб гост през миналия сезон (11 поражения в 17 мача) и „козлите“ не са губили срещу тях под негово ръководство (2 победи и 1 равенство).

Докато Хамбургер стартира новата си кампания в Бундеслигата с победа с 1:0 срещу Аугсбург, успехът беше помрачен от контузията на Николай Мюлер. Крилото се разписа в 8-ата минута, но получи травма на коляното по време на празнуването си на гола. Наистина това бе много нелепа контузия и сега той ще отсъства от терените през есента.

През миналия сезон тимът на Кьолн бе шестият най-добър домакин, докато за формата на Хамбургер навън вече говорихме. „Козлите“ ще се опитат да започнат силно първото полувреме, но те не демонстрираха почти нищо в атака срещу Борусия на старта на сезона. Липсата на Антъни Модесте оказва влияние върху представянето на отбора и предстои да видим дали пристигналият от Майнц Джонатан Кордоба може да го замени на върха на атаката.

Хамбургер пък ще се надява да запише суха мрежа за втори пореден път. Предвид проблемите на Кьолн в първия мач в атака, то е много вероятно след 45 минути игра резултатът в тази среща да бъде равен.

Прогноза: Първо полувреме X