ГЪРЦИЯ- ЕСТОНИЯ

Гърция посреща Естония в световна квалификация от група „Н“ в зона Европа. Мачът е тази вечер от 21:45 ч. наше време на стадион „Караискакис“ в Пирея.
Гърция се представя силно в този квалификационен цикъл и това до голяма степен се дължи на работата на Михаел Скибе. Немският специалист пое отбора в края на 2015 г. и добрата му работа дава резултат. Гърците са на второ място в групата с актив от 12 точки, с четири по-малко от лидера Белгия и на една пред третия Босна. Южните ни съседи ще преследват задължителни три точки в четвъртък срещу Естония, за да затвърдят второто си място. В последната си квалификация те направиха 0:0 като гости на Босна и Херцеговина, а преди това спечелиха точка и срещу Белгия навън. В техния състав може да отличим имената на Костас Митроглу, който има 54 мача и 13 гола с националната фланелка, Янис Маниатис, Андреас Самарис, Василис Торосидис, Сократис Папаастатопулус и Костас Манолас.
Националната селекция на Естония заема предпоследното 5-то място в групата с актив от четири точки. Единствената им победа в първите шест кръга бе срещу аутсайдера Гибралтар с 4:0 във втория кръг. В последната си среща естонците загубиха у дома от лидера Белгия, а преди това спечелиха точка като гост на Кипър. За Естония и тези световни квалификации са в историята и те може би дори няма да могат да изпреварят отбора на Кипър, който има три точки повече. Тимът ще доиграе този цикъл и ще се надява в следващите квалификации за Евро 2020 да се представи по-силно.
Гърция спечели шест от последните си осем световни квалификации на собствен терен. Смятаме, че възпитаниците на Михаел Скибе ще направят силен двубой и ще вземат аванс още до почивката като без проблеми ще спечелят мача.