БЪЛГАРИЯ – ШВЕЦИЯ

България е домакин на Швеция в световна квалификация от изключително значение за класирането на нашия тим на Мондиал 2018. Двубоят е на 31 август, четвъртък, от 21:45 ч. на националния стадион „Васил Левски“.
След шест изиграни кръга в група „А“, отборът на България е на четвърто място с девет точки, с една по-малко от третия Холандия и на четири от лидерите Швеция и Франция. За България единствено победата ще ги остави в играта, тъй като след това следва гостуване на Холандия и домакинство на Франция, преди визитата на Люксембург в последния кръг. Програмата до края на квалификациите не е никак лесна и „трикольорите“ се нуждаят от три точки в четвъртък вечер. Швеция пък изненада всички с доброто си представяне без Златан Ибрахимович и след победата над Франция с 2:1 в миналия кръг се намира на първо място в групата.
Селекционерът на България Петър Хубчев направи някои промени в състава като извън него останаха опитни играчи като Ники Михайлов, Светослав Дяков, Димитър Рангеов и Николай Бодуров. Със сигурност липсата на Бодуров и Дяков е изненада като техните места ще заемат Георги Терзиев и Орлин Старокин. С повиквателни са още Цветомир Панов, Атанас Зехиров, Александър Цветков и Кристиян Малинов, които нямат почти никакъв опит с националната фланелка. Същото важи и за нападателят на Славия Ивайло Димитров, който е единствената алтернатива на Андрей Гълъбинов в предни позиции. България е в серия от четири поредни победи у дома в квалификации като тимът ни е запазил три сухи мрежи. На старта на този квалификационен цикъл победихме Люксембург с 4:3, след което не допуснахме попадение от Беларус и Холандия при победите съответно с 1:0 и 2:0.
Отборът на Швеция има една победа и една загуба в двете си световни квалификации до момента. Те отстъпиха на Франция с 1:2 и победиха Люксембург с 1:0. Последните им три мача навън са приятелски срещи, в които записаха две победи и едно равенство като вкараха попадение във всяка от срещите.
Прогноза: Гол/Гол